spa w Grand Chotowa

Jak wybrać dom weselny?

Należy mieć świadomość, że obecnie wybór domu weselnego jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem, niż jeszcze kilka lat temu. Nie wszyscy wiedzą, jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Czym dokładnie powinny cechować się domy weselne podkarpackie?

Lokalizacja

Wspomniany aspekt ma zdecydowanie większe znaczenie, niż mogłoby się wydawać. Koniecznie trzeba wcześniej sprawdzić odległość omawianego domu weselnego od urzędu stanu cywilnego czy kościoła. Godny uwagi jest również fakt, że bardzo często sale weselne znajdujące się na przedmieściach mają w swojej bardzo bogatej ofercie możliwość skorzystania z ogrodu.

Para, która planuje zorganizować imprezę w mieście, powinna zadbać, by nie uczestniczyły w niej osoby niepożądane. Nie wszyscy wiedzą, że domy ulokowane w centrum są przeważnie mniejsze. Ponadto nie zawsze będą dysponowały przestrzenią na świeżym powietrzu.

Wielkość oraz wyposażenie sali weselnej

Rekomendowane jest w pierwszej kolejności ustalenie orientacyjnej liczby gości. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w zdecydowanej większości przypadków para dopiero 3 tygodnie przed weselem będzie dokładnie wiedziała ile osób na pewno się na nim pojawi.

Godny uwagi jest fakt, że przeważnie na zabawie pojawia się 80% zaproszonych osób. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie dopasowanie sali weselnej do liczby gości. Należy oczywiście uzyskać informację, czy określony dom weselny będzie posiadał więcej, niż jedną salę.

Menu

Warto wiedzieć, że obecnie firmy cateringowe proponują ogromny wachlarz potraw. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób decyduje się na kuchnię japońską i włoską. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że bardzo często dla najmłodszych przygotowywane jest oddzielne menu. W znacznej większości przypadków domy weselne będą proponowały połowę ceny za posiłki dla najmłodszych. Ponadto nowożeńcy nie muszą płacić za posiłki dla maluchów do lat 4.

Rekomendowane jest uzyskanie informacji ile dokładnie potraw znajduje się w podstawowym menu weselnym. Warto także dowiedzieć się, ile trzeba zapłacić za posiłki dla zespołu weselnego. Istotną rolę odgrywają także ciasta oraz alkohol. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba par degustuje potrawy przed przyjęciem. Nie można zapomnieć o zagwarantowaniu różnorodnego jadłospisu. Powinien on bowiem składać się nie tylko z dań mięsnych, ale również wegetariańskich i jarskich. Nie jest zalecane sugerowanie się tylko ceną.